Dzięki WOŚP podnosimy standardy opieki nad noworodkami w naszym szpitalu na najwyższy poziom

Nasz Oddział Neonatologii otrzymał kolejny dar od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zestaw do transportu wewnątrzszpitalnego składającego się z inkubatora transportowego, wysokiej klasy respiratora, kardiomonitora do monitorowania podstawowych czynności życiowych i dwóch pomp infuzyjnych. Sprzęt ten będzie wykorzystywany do przewożenia wcześniaków i dzieci z niewydolnością oddechową z sali porodowej do naszego oddziału intensywnej terapii noworodka.

Dziękujemy za okazane wsparcie Fundacji WOŚP, która po raz kolejny zaangażowała się w pomoc dla naszej placówki.

Nowy sprzęt w Oddziale Chirurgii Ogólnej

Nasz Oddział Chirurgii Ogólnej został doposażony w łóżko ortopedyczne ,które posiada ramy ortopedyczne, wysięgniki oraz materac przeciwodleżynowy. Łóżko będzie służyło w szczególności pacjentom wymagającym opieki po urazach czy operacjach, a także umożliwi personelowi medycznemu zapewniającemu opiekę chorym wykonywania rutynowych i specjalistycznych czynności w ramach hospitalizacji pacjenta.

Dofinansowanie z Funduszu Medycznego na zakup urządzeń robotycznych na Oddział Rehabilitacji

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować ze Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy został zakwalifikowany po złożeniu wniosku o dofinansowanie do realizacji zadania będącego przedmiotem Konkursu nr FM-STI.01.REHABILITACJA.ROBOTY.2023 polegającego na wsparciu rozwoju innowacyjnych rozwiązań służących do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie doposażenia podmiotów leczniczych w urządzenia robotyczne do rehabilitacji ze środków subfunduszu terapeutyczno–innowacyjnego Funduszu Medycznego w wysokości 500 000 zł.

Dzięki dofinansowaniu Oddział Rehabilitacji zostanie wyposażony w stacjonarne roboty rehabilitacyjne kończyn dolnych takie jak:  szyna CMP do ciągłej biernej mobilizacji stawu skokowego, bieżnia do treningu i rehabilitacji oraz platforma stabilometryczna z oprogramowaniem.

Dotacja z Funduszu Medycznego na zakup nowego ambulansu

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym odbyło się symboliczne przekazanie przez Wojewodę Dolnośląskiego czeku na zakup nowej systemowej karetki, która wymieni najstarszy z pojazdów systemowych, jaki znajduje się na wyposażeniu pogotowia ratunkowego w Oleśnicy.

Dofinansowanie zostało przyznane na podstawie wniosku złożonego przez Powiatowy Zespół Szpitali w ramach ogłoszonego konkursu przez Ministra Zdrowia nr FM-SMPL.02.ZRM.2023 dotyczącego wsparcia infrastruktury ratownictwa medycznego w zakresie zakupu ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego (ZRM) wraz z dodatkowym wyposażeniem ze środków Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych wyodrębnionego z Funduszu Medycznego w wysokości 600 000,00 zł.