Powiatowy Zespół Szpitali w gronie najlepszych szpitali położniczych na dolnym śląsku

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy znalazł się wśród najlepszych szpitali położniczych w województwie dolnośląskim w Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku w 2022 roku.

Fundacja Rodzić po Ludzku jest organizacją działającą od 25 lat na rzecz kobiet w ciąży oraz matek małych dzieci. Celem Fundacji jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich osób.

Ranking powstał w oparciu o wyniki ankiety „Głos Matek” wypełnianej przez kobiety po porodzie.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, bardzo zależy nam aby nasze pacjentki dobrze wspominały czas spędzony w oddziale ginekologiczno-położniczym.

Jesteśmy wdzięczni, że doceniacie naszą pracę i ma to wydźwięk w tak ważnym rankingu!

Dziękujemy!

Uroczyste otwarcie pracowni RTG

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym odbyło się symboliczne otwarcie zmodernizowanej pracowni RTG. Nowoczesny aparat RTG został dofinansowany z budżetu Państwa z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w kwocie 1 600 000 zł oraz środków własnych Szpitala w kwocie 149 720 zł. Całkowity koszt inwestycji RTG wyniósł 1 749 720zł.

Nowy aparat zastąpił aparat, który funkcjonował w pracowni od 2005 roku. Nowoczesny aparat RTG pozwoli na szybkie i bezpieczne wykonywanie badań, poprzez emitowanie znacznie mniejszej dawki promieniowania oraz krótszy czas ekspozycji. Cyfrowy aparat RTG wykorzystuje rozwiązania, które umożliwiają wykonywanie zaawansowanej diagnostyki radiologicznej, dzięki temu znacznie skróci się czas wykonywania badań. Otrzymywane obrazy są bardzo wysokiej jakości, co ułatwia postawienie precyzyjnej diagnozy.

Uroczystego przecięcia wstęgi do nowej pracowni dokonali wspólnie Dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali Przemysław Magiera, Starosta Powiatu Oleśnickiego Sławomir Kapica, Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś oraz członkini Zarządu Powiatu Oleśnickiego Zdzisława Jakimiec.

Informacja dotycząca odwiedzin

Informujemy, że w Szpitalu wprowadzono  OGRANICZENIE ODWIEDZIN PACJENTÓW ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną dotyczącą wzrostu infekcji układu oddechowego.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i osób odwiedzających:

  • odwiedziny pacjentów odbywają się wyłącznie za zgodą kierownika oddziału lub lekarza dyżurnego,
  • u pacjenta może przebywać jedna osoba odwiedzająca, bez objawów infekcji,
  • obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od stycznia 2023r. do grona naszych specjalistów
w Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Sycowie dołączył lek. Maurycy Pawęzowski – specjalista położnictwa i ginekologii oraz specjalista I stopnia anestezjologii i intensywnej terapii.
lek. Maurycy Pawęzowski posiada wieloletnie doświadczenie z dziedziny ginekologii i położnictwa.

Rejestracja do poradni czynna od poniedziałku do środy w godzinach 8.00-13.30 pod numerem telefonu 62 60 66 954.