Bene Meritus

Podczas uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, które odbyły się dnia 25 maja br. w Impart Centrum we Wrocławiu, wręczono odznaczenia zawodowe Bene Meritus.
W tym roku, decyzją Kapituły Odznaczenia, do grona „słusznie zasłużonych” dołączyły również Panie zatrudnione w Powiatowym Zespole Szpitali: Pielęgniarka Aneta Leszczyńska z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej w Sycowie oraz Położna Agnieszka Gidzińska z Oddziału Neonatologii w Oleśnicy.
Wyróżnionym Paniom gratulujemy wyróżnienia i życzymy wielu sukcesów i radości w życiu osobistym i zawodowym!

Nowy sprzęt od WOŚP w Oddziale Neonatologii

Z radością pragniemy poinformować, że Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy otrzymał darowiznę od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowoczesny aparat do tlenoterapii wysokoprzepływowej trafił na Oddział Neonatologiczny.

Tlenoterapia jest jednym z podstawowych sposobów leczenia niewydolności oddechowej związanej ze spadkiem poziomu tlenu we krwi. Tlenoterapia wysokimi przepływami (HFNC) jest trybem nieinwazyjnego wspomagania oddychania, w ramach którego do płuc pacjenta – zazwyczaj przez kaniulę donosową – podawane jest ogrzane i nawilżone powietrze wzbogacone w tlen, żeby eliminować suchość i zbliżyć temperaturę gazu (powietrza z tlenem) do temperatury ciała (ok. 37°C).

Jesteśmy bardzo wdzięczni WOŚP za nowy sprzęt. Na pewno wspomoże przy leczeniu małych pacjentów.

A tak obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Jeszcze raz wszystkim pielęgniarkom i położnym życzymy wszystkiego dobrego!