Nowy ambulans !

Z radością informujemy, że nasz Szpital wzbogacił się o nowy ambulans!

Na zakup ambulansu szpital pozyskał środki finansowe w ramach ogłoszonego naboru wniosków w ramach Programu inwestycyjnego dotyczącego wsparcia infrastruktury ratownictwa medycznego w zakresie zakupu ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego wraz z dodatkowym wyposażeniem ze środków Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych wyodrębnionego z Funduszu Medycznego.

Nowa karetka została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, który umożliwi zespołom ratowniczym jeszcze sprawniejsze działanie w sytuacjach kryzysowych.

Całkowita wartość zakupu pojazdu wraz z wyposażeniem wyniosła 707 261,79 zł,
z czego otrzymana dotacja wyniosła 600 000 zł.

Dzięki otrzymanej dotacji nowa karetka trafiła do zespołów ratownictwa medycznego, która wymieniła najstarszy z pojazdów systemowych, jaki znajduje się na wyposażeniu pogotowia ratunkowego w Oleśnicy.

Ważna zmiana! Badania prenatalne na NFZ bez ograniczeń wiekowych

W środę 5 czerwca 2024r. weszło w życie  Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie programów zdrowotnych. Dotychczas badania prenatalne mogły wykonać kobiety od 35 roku życia. Obecne zmiany znoszą ograniczenia wiekowe kobiet.

Rozporządzenie wskazuje terminy, w których powinny zostać wykonane priorytetowe badania prenatalne:

– na etapie poradnictwo i badania biochemiczne pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży

– na etapie poradnictwo i USG płodu w kierunku diagnostyki wad wrodzonych w I trymestrze pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży, w II trymestrze pomiędzy 18 a 22 tygodniem ciąży i 6 dniem ciąży

Aby skorzystać ze świadczeń finansowanych przez NFZ należy posiadać skierowanie do Programu Badań Prenatalnych od lekarza prowadzącego ciążę, zawierające informację o zaawansowaniu ciąży w tygodniach.

Przypominamy, że Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy realizuje Program Badań Prenatalnych w ramach  umowy NFZ. Badania są wykonywane przez doświadczonych ultrasonografistów pracujących od wielu lat w programie badań prenatalnych.

Zapewnij sobie i swojemu dziecku najlepszą opiekę medyczną już od pierwszych tygodni ciąży.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i umówić się na badanie.

Rejestracja dla pacjentek w dni robocze  w godzinach 8.00-14.00 pod nr telefonu 71 77 67 420

Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

Podczas uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, które odbyły się dnia 15 maja br. w Impart Centrum we Wrocławiu, po raz kolejny wręczono odznaczenia zawodowe Bene Meritus.

W tym roku, decyzją Kapituły Odznaczenia, do grona „słusznie zasłużonych” dołączyły dwie Panie Pielęgniarki zatrudnione w Powiatowym Zespole Szpitali: Anna Rogalińska  z Oddziału Rehabilitacyjnego w Sycowie oraz Maria Kruszyk z Izby Przyjęć w Oleśnicy.

Wyróżnionym Paniom gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów i radości w życiu osobistym i zawodowym!

Fotorelacja z uroczystości Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, które odbyły się 15 maja 2024r. we Wrocławiu – DOLNOŚLĄSKA OKRĘGOW IZBY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH WE WROCŁAWIU (doipip.wroc.pl)

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka drużyna piłkarska WKS Ligota Wielka przybyła z paczkami do Naszego szpitala na oddział pediatryczny. Stres, a nawet przerażenie to naturalne emocje, które towarzyszą dzieciom znajdującym się w szpitalu, aby doszły do zdrowia, często mierzą  się z trudnymi zabiegami medycznymi, przez co czują lęk i zdezorientowane w szczególności, gdy są z daleka od swoich bliskich, takie odizolowanie okazuje się przytłaczające nawet dla nastolatków.
Kolejnym ciężkim aspektem są procedury medyczne, niektóre z nich mogą być bolesne. Wielu dzieciom trudno jest przezwyciężyć lęk przed zabiegami, a nawet rutynowymi badaniami. Zarówno rodzice, jak i personel medyczny robi wszystko, aby złagodzić stres i lęk związany z pobytem w szpitalu. Miło było patrzeć jak wizyta sprawiła dzieciom radość i wywołała uśmiech na twarzy, „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Paczki zasponsorowane przez Drużynę WKS Ligota Wielka  otrzymały wszystkie dzieci, będące dzisiaj na Oddziale Pediatrycznym wręczone  przez piłkarzy, czas umiliła także chodząca maskotka z muzyką. Dzieci nie kryły swojej radości z otrzymanych prezentów. Fajnie, było umilić małym pacjentom pobyt w szpitalu i wywołać szczęście i wielkie zaskoczenie, także personelowi szpitala.