Mikołajki w Oddziale Pediatrycznym

W dniu dzisiejszym Święty Mikołaj odwiedził nasz Oddział Pediatryczny. Wszyscy mali pacjenci otrzymali mikołajkowe upominki. Radość, uśmiech i zaskoczenie jakie pojawiły się na ich twarzach były bezcenne.
Dzieci spędzające mikołajki w szpitalnych salach miały szansę na chwilkę oderwać się od problemów zdrowotnych i możliwość uczestnictwa w zabawie tworzenia figurek z balonów.

III poziom referencyjności w Oddziale Neonatologicznym

Z dumą i przyjemnością informujemy, że nasz Oddział Neonatologiczny z dniem 1 grudnia 2023r. rozpoczął funkcjonowanie na wyższym – III poziomie referencyjny

Co to oznacza? – Najkrócej mówiąc: opiekę na wyższym poziomie nad noworodkami, które przyszły na świat z problemami zdrowotnymi lub przedwcześnie.

Najwyższa referencyjność powiązana ze standaryzacją opieki zdrowotnej umożliwia właściwy rozwój opieki stacjonarnej, poprawę jakości i kompleksowości leczenia, a także tworzy warunki do rozwoju wiedzy medycznej.

III stopień referencji pozwala leczyć i otoczyć najlepszą opieką wcześniaki z bardzo małą masą ciała, noworodki z ciąż patologicznych, z powikłaniami okołoporodowymi, niewydolne oddechowo czy wymagające całkowitego żywienia pozajelitowego.

Szkolenie z zabiegów resuscytacyjnych u dzieci

W trosce o naszych Małych Pacjentów zespół Oddziału Pediatrycznego stale się szkoli! W miniony weekend trójka lekarzy z oddziału otrzymała certyfikaty Europejskiej Rady Resuscytacji potwierdzający ich umiejętności z zakresu zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dzieci. Aby otrzymać certyfikat nasi lekarze musieli odbyć szkolenie oraz zdać egzamin praktyczny. Pozwoli nam to jeszcze lepiej zaopiekować się dzieckiem w stanie zagrożenia życia ??‍⚕️?‍⚕️