Nowy aparat USG w Oddziale Chorób Wewnętrznych

Oddział Chorób Wewnętrznych został doposażony w aparat ultrasonograficzny firmy GE Vivid V60n. Jest to wszechstronne urządzenie od kilku lat zbierające znakomite recenzje wśród ultrasonografistów.
Dzięki nowemu aparatu USG możemy wykonywać badania echokardiograficzne, badania naczyniowe oraz cały zakres badań internistycznych w zakresie jamy brzusznej, klatki piersiowej oraz tarczycy.

Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę pacjentów hospitalizowanych w naszym oddziale, jak i dużą ilość procedur, przy których korzystamy z ultrasonografii, posiadanie aparatu pozwoli nam na wykonywanie badań synchronicznie, co zwiększy dostępność badań dla pacjentów i pozwoli nam praktycznie szkolić młode pokolenie lekarzy.

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Oleśnicy za przekazanie dotacji na zakup nowego aparatu ultrasonograficznego.

Podnosimy swoje kwalifikacje

Gratulacje dla Pani Magister Małgorzaty Biedy z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej.

Dzięki edukacji medycznej personel jest na bieżąco z najnowszymi technologiami, procedurami i trendami w dziedzinie medycyny. Pozwala to na skuteczniejszą opiekę nad pacjentami, a także na szybkie i sprawne wprowadzanie innowacji do praktyki szpitalnej.
Pacjenci czują się bardziej komfortowo i pewnie, korzystając z usług personelu medycznego, który stale się rozwija i doskonali swoje umiejętności. To zaufanie w prosty sposób prowadzi do lepszej relacji między pacjentem a personelem. Dlatego i my podnosimy swoje kwalifikacje!

Podziękowania

Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy pragnie złożyć serdeczne podziękowania
firmie Gała Meble Sp. z.o.o, P.P.H.U. Arkos oraz firmie PLUS Meble 
za okazaną pomoc w postaci przekazania zestawów meblowych dla Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w Sycowie.

Wyrażając swoją wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życzymy wielu sukcesów w realizacji planów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym.

Nasz szpital wśród stu porodówek w Polsce

Z dumą informujemy, że Powiatowy Zespół Szpitali znalazł się na liście stu szpitali, w których w 2023 roku przyjęto najwięcej porodów.

Nasz szpital znalazł się na 38 miejscu z liczbą porodów 1558 w 2023r. Jest to dla nas ogromny sukces, za którym stoi zaufanie naszych pacjentek i zaangażowanie naszego całego personelu, za co bardzo dziękujemy.

Poniżej link do strony z opublikowaną listą szpitali, w których w 2023 roku odebrano najwięcej porodów

https://www.termedia.pl/mz/Lista-najlepszych-porodowek,55242.html