Mija 10 lat od uruchomienia w naszym Szpitalu Oddziału Intensywnej Terapii

To wyjątkowa okazja, aby podkreślić, jak ogromne znaczenie ma ten Oddział dla zdrowia mieszkańców. Przez te lata nasi wykwalifikowani lekarze i pielęgniarki codziennie dokładają wszelkich starań, by zapewnić pacjentom najlepszą opiekę w najtrudniejszych chwilach. To ich zaangażowanie i profesjonalizm sprawiają, że możemy czuć się bezpieczni i pewni, że nasi bliscy są w najlepszych rękach.
Jubileusz zbiegł się z inwestycją  w nowoczesny system centralnego nadzoru oraz modułowe monitory pacjenta dla 6 stanowisk intensywnej terapii. Dzięki temu rozwiązaniu nasz personel ma jeszcze lepszy wgląd w stan pacjentów, co przekłada się na jeszcze skuteczniejszą i szybszą reakcję w krytycznych momentach.
Całkowity koszt zakupu wyniósł 309 997,80 zł i został w całości sfinansowany z dotacji powiatu oleśnickiego.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Oddziału Intensywnej Terapii i wspierają nas każdego dnia. To dzięki Wam możemy kontynuować misję ratowania zdrowia i życia!

Nowoczesne windy w naszym Szpitalu

W budynkach Szpitala w Oleśnicy i w Sycowie zostały zainstalowane nowoczesne windy, odpowiadające wymogom standardu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Nowe dźwigi w istotny sposób ułatwiają komunikację wewnętrzną szpitala oraz zwiększają komfort przemieszczania się osób niepełnosprawnych pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Wzrost poziomu bezpieczeństwa pacjentów zapewnia zastosowany w kabinach wind system informacji multimedialnej, przyciski sterujące z oznaczeniami w postaci symboli Braille’a , a także system głośnomówiący powiadamiający o kondygnacji, na której aktualnie winda się znajduje.
Zakup i montaż został w całości sfinansowany ze środków własnych szpitala.
Koszt wymiany jednej windy w szpitalu w Oleśnicy wyniósł 374 276,70 zł. Koszt wymiany dwóch wind w szpitalu w Sycowie wyniósł 605 455,20 zł.