Powiatowy Zespół Szpitali
Szpital w Oleśnicy i Szpital w Sycowie
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie podstacji Pogotowia w nowej lokalizacji przy ulicy Wojska Polskiego 52f.
Modernizacja użyczonego nieodpłatnie budynku sfinansowana została przez Powiat oleśnicki, a wyposażenie w postaci mebli darowała Fabryka Mebli „Bodzio”.








Z dumą i radością informujemy, że 25.08 na naszym oddziale przyszło na świat tysięczne dziecko urodzone w tym roku.
Dziewczynka ma na imię Emilia.
To ważne wydarzenie dla całego naszego zespołu. Składamy gratulacje rodzicom i życzymy zdrowia oraz pomyślności.
Dziękujemy za okazane nam zaufanie.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Mieszkowi Lewandowskiemu, liderowi projektu Książka bez recepty za przekazanie darowizny w postaci książek dla pacjentów oddziałów rehabilitacji Szpitala w Sycowie.
Dzięki tej inicjatywie podarowane przez Pana książki pozwolą pacjentom oderwać myśli od codziennych trudności.
Dziękujemy za wsparcie i serce okazane naszym pacjentom.
Z wyrazami szacunku
Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szpitali



Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Neurologicznej w Sycowie został doposażony w nowoczesne urządzenie do masażu wirowego kończyn dolnych. Wartość inwestycji wyniosła 31 590,00 zł i została w całości sfinansowana z dotacji Powiatu Oleśnickiego.
Wanna znajduje zastosowanie w:
– Redukcji obrzęków i napięcia mięśniowego
– Poprawie krążenia krwi i limfy, co sprzyja dotlenieniu i odżywieniu tkanek
– Rehabilitacji pourazowej, m.in. po złamaniach, stłuczeniach i urazach tkanek miękkich
– Łagodzeniu objawów chorób reumatycznych, takich jak zwyrodnienia stawów
– Terapiach neurologicznych, wspierając redukcję napięcia mięśniowego
Sprzęt przyczyni się do zapewnienia naszym pacjentom opieki rehabilitacyjnej na najwyższym poziomie. Dziękujemy Powiatowi Oleśnickiemu za wsparcie naszej działalności.


Szpital wzbogacił się o nowoczesną diatermię elektrochirurgiczną firmy Erbe wraz z niezbędnym wyposażeniem, która trafiła na blok operacyjny. Całkowity koszt zakupu wyniósł 103 037,40 zł i został w całości sfinansowany z dotacji z budżetu Powiatu Oleśnickiego.
Nowe urządzenie znacząco podnosi jakość i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów chirurgicznych i ginekologicznych, umożliwiając precyzyjne i skuteczne cięcie oraz koagulację tkanek. Zastąpi ono aparat z 2014 roku.
Inwestycje w nowoczesny sprzęt to realna poprawa warunków leczenia pacjentów oraz komfortu pracy personelu medycznego.

