Zmiana miejsca stacjonowania Zespołu Ratownictwa Medycznego w Oleśnicy

W dniu dzisiejszym odbyło się  uroczyste otwarcie podstacji Pogotowia w nowej lokalizacji przy ulicy Wojska Polskiego 52f.
Modernizacja użyczonego nieodpłatnie budynku sfinansowana  została przez Powiat oleśnicki, a wyposażenie w postaci mebli darowała Fabryka Mebli „Bodzio”.

Tysięczne dziecko urodzone w naszym Szpitalu w 2025 roku

Z dumą i radością informujemy, że 25.08 na naszym oddziale przyszło na świat tysięczne dziecko urodzone w tym roku.
Dziewczynka ma na imię Emilia.
To ważne wydarzenie dla całego naszego zespołu. Składamy gratulacje rodzicom i życzymy zdrowia oraz pomyślności.
Dziękujemy za okazane nam zaufanie.

Podziękowanie

Składamy serdeczne podziękowania Panu Mieszkowi Lewandowskiemu, liderowi projektu Książka bez recepty za przekazanie darowizny w postaci książek dla pacjentów oddziałów rehabilitacji Szpitala w Sycowie.
Dzięki tej inicjatywie podarowane przez Pana książki pozwolą pacjentom oderwać myśli od codziennych trudności.
Dziękujemy za wsparcie i serce okazane naszym pacjentom.

                

 Z wyrazami szacunku
Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szpitali

Nowoczesna wanna wirówka do masażu kończyn dolnych na Oddziały Rehabilitacji w Sycowie

Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Neurologicznej w Sycowie został doposażony w nowoczesne urządzenie do masażu wirowego kończyn dolnych. Wartość inwestycji wyniosła 31 590,00 zł i została w całości sfinansowana z dotacji Powiatu Oleśnickiego.
Wanna znajduje zastosowanie w:
Redukcji obrzęków i napięcia mięśniowego
Poprawie krążenia krwi i limfy, co sprzyja dotlenieniu i odżywieniu tkanek
Rehabilitacji pourazowej, m.in. po złamaniach, stłuczeniach i urazach tkanek miękkich
Łagodzeniu objawów chorób reumatycznych, takich jak zwyrodnienia stawów
Terapiach neurologicznych, wspierając redukcję napięcia mięśniowego

Sprzęt przyczyni się do zapewnienia naszym pacjentom opieki rehabilitacyjnej na najwyższym poziomie. Dziękujemy Powiatowi Oleśnickiemu za wsparcie naszej działalności.

Nowa diatermia elektrochirurgiczna na bloku operacyjnym

Szpital wzbogacił się o nowoczesną diatermię elektrochirurgiczną firmy Erbe wraz z niezbędnym wyposażeniem, która trafiła na blok operacyjny. Całkowity koszt zakupu wyniósł 103 037,40 zł i został w całości sfinansowany z dotacji z budżetu Powiatu Oleśnickiego.
Nowe urządzenie znacząco podnosi jakość i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów chirurgicznych i ginekologicznych, umożliwiając precyzyjne i skuteczne cięcie oraz koagulację tkanek. Zastąpi ono aparat z 2014 roku.
Inwestycje w nowoczesny sprzęt to realna poprawa warunków leczenia pacjentów oraz komfortu pracy personelu medycznego.