Komunikaty dot. ograniczenia/wznowienia przyjęć


WZNOWIENIE PRZYJĘĆ

Informujemy, że od dnia 10.05.2021 zostają wznowione przyjęcia w Oddziale Pediatrycznym i Oddziałach Rehabilitacyjnych.

_______________________________________________________________

WSTRZYMANIE PRZYJĘĆ W ODDZIALE PEDIATRYCZNYM

W związku z Decyzją Wojewody z dnia 26 lutego 2021r. znak: ZP-ZPSM.966.460.2020.SK(6) nakazującą realizację świadczeń opieki zdrowotnej w Powiatowym Zespole Szpitali poprzez zabezpieczenie 77 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 informuję, że w celu wykonania niniejszej Decyzji od dnia 26.02.2021r. do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia pacjentów do hospitalizacji w Oddziale Pediatrycznym.

________________________________________________________________

Od dnia 12.02.2021 w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy obowiązuje nowy Regulamin dotyczący odwiedzin w ODDZIALE POŁOŻNICZYM.

1. Odwiedziny odbywają się codziennie w godzinach 15-18.


2. Osoba odwiedzająca nie może mieć objawów chorobowych ani być osobą z jakiegokolwiek kontaktu z osobami potencjalnie COVID+ lub z potwierdzonym zakażeniem.


3. Osoba odwiedzająca musi mieć zasłonięte nos i usta oraz przestrzegać zasad higieny, ze szczególnym uwzględnieniem dezynfekcji dłoni.


4. Osoba odwiedzająca daną Pacjentkę nie może się zmieniać podczas pobytu, tzn. jeśli jednego dnia przychodzi np. mąż, to tylko on może do końca pobytu być osobą odwiedzającą.


5. Do każdej pacjentki ma prawo wejść jedna osoba. Nie wpuszczamy dzieci.


6. Ze względu na warunki atmosferyczne bardzo prosimy założenie obuwia zmiennego przed wejściem do oddziału.

_____________________________________________________________

Wznowienie przyjęć pacjentów do poradni w Sycowie

Od dnia 01.12.2020 roku, w szpitalu w Sycowie zostają wznowione przyjęcia pacjentów do Poradni Ginekologiczno-Położniczej oraz do Poradni Chirurgicznej.

________________________________________________________________

Wznowienie przyjęć pacjentów w Sycowie

Informujemy, że od dnia 23 listopada 2020 roku w szpitalu w Sycowie zostają wznowione przyjęcia pacjentów w Zakładzie Fizjoterapii i Poradni Rehabilitacyjnej.

_________________________________________________________________

Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy z dniem 26.10.2020r decyzją Wojewody Dolnośląskiego został przekształcony w szpital covidowy. Nieoficjalne wiadomości w tej sprawie dotarły do nas w niedziele, co spowodowało niemałe poruszenie w funkcjonowaniu placówki. Jest to decyzja odgórna, na która nie miały wpływu ani władze szpitala, ani zarząd powiatu. Podobne decyzje zapadły co do funkcjonowania szpitala m.in. w niedalekim  Namysłowie.

W obecnym stanie prawnym zostaliśmy zobligowani do wykonania wspomnianej decyzji wojewody dolnośląskiego, tym samym do podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do uzyskania gotowości placówki do realizacji wytycznych wojewody.

Z tego względu od dnia 26.10.2020r do odwołania zostaliśmy zmuszeni zawiesić  przyjmowanie pacjentów.

Wyjątkiem jest blok porodowy i patologia ciąży – Oddział Położniczy i Neonatologiczny  działa bez zmian i przyjmuje pacjentów ujemnych.

Świadczenia udzielane w Poradni Diabetologicznej, Kardiologicznej, Ginekologiczno-Położniczej w szpitalu w Oleśnicy oraz w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pozostają bez zmian.

Celem zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa,  utworzono odrębne ciągi komunikacyjne nie stwarzające zagrożeń tj.  pacjenci dodatni używać będą głównego wejścia z przodu szpitala, z kolei na blok porodowy i patologię ciąży wejście znajduje się z tyłu budynku, tym samym zachowane są wszelkie reżimy sanitarne.

Zarówno pacjenci wchodzący wejściem z przodu, jak i z tyłu będą poddawani wstępnej segregacji medycznej (triage).

Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i utrudnienia dla pacjentów, ale robimy wszystko, aby odnaleźć się w tej sytuacji. Na chwilę obecna pozostaje nam kierowanie pacjentów niecovidowych do okolicznych placówek medycznych.
W najbliższych dniach będziemy sukcesywnie informować o kolejnych decyzjach  dotyczących oleśnickiego szpitala.

Rzecznik Szpitala, Marta Kubiak

__________________________________________________________

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Komunikat1-724x1024.jpg