AKCJA EKO STOP PLASTIK ♻️♻️♻️


Powiatowy Zespół Szpitali eliminuje zakup butelek PET, to efekt akcji STOP PLASTIK. 

We wszystkich komórkach organizacyjnych zainstalowano dystrybutory wody z filtrowaną ciepłą i zimną wodą. Takim prostym ruchem wykonujemy naprawdę kamień milowy w spojrzeniu na ekologię w naszym szpitalu. Dystrybutory wody eliminują także kosztowne zamówienia wody butelkowanej i ograniczają odpady, które powstają podczas produkcji, transportu i utylizacji butelek plastikowych.

Korzystanie z czystej, świeżej wody zdecydowanie należy do podstawowych rzeczy jakie możemy wymagać w naszym szpitalu. Dostęp do odpowiedniej jakości wody pozwoli każdemu pacjentowi i pracownikowi zaspokoić pragnienie, a także przygotować  ulubione napoje takie jak kawa czy herbata. Obecnie standardy ekologiczne jak i podejście ludzi zmienia się. Warto zadbać o nasze środowisko i zrezygnować z kupowania wody butelkowanej. Setki lub nawet tysiące plastikowych butelek pozostawione w naszych śmietnikach stopniowo zanieczyszczają nasze środowisko i przyczyniają się do zanieczyszczenia. 

Bezbutlowe dystrybutory wody pozwolą nam zadbać o ekologię w ten sposób, że nie będziemy już generować niepotrzebnych odpadów w postaci plastiku.

Zachęcamy  do korzystania z dystrybutorów!!!!!!

Akcja Stop Plastik pozwoli uczynić świat lepszym.